Χωρίς γκολ ο αγώνας της ΠΑΣ Λαμίας με τον Κισσαμικό

Η Λαμία μπήκε πιο δυνατά στον αγωνιστικό χώρο του ΔΑΚ, αλλά τα σουτ των Λεάντρο (6′) και Πίντο (10′) απομακρύνθηκαν από τον Λαζαρίδη. Στο κακό πρώτο ημίχρονο στην πρωτεύουσα της Φθιώτιδας, δεν υπήρχε κάτι αξιοσημείωτο καθώς ούτε το σουτ του Μανιά από την πλευρά των φιλοξενούμενων, ούτε η κεφαλιά του Ενγκουέμ από αυτή των γηπεδούχων έφερε κάποιο γκολ.

Σε χαμηλό τέμπο και το δεύτερο ημίχρονο με τα σουτ των Σιλιγαρδάκη (65′), την προβολή του Λεάντρο (68′) και την προσπάθεια του Ταραλίδη (69′) να μη βρίσκουν στόχο. Στο 81ο λεπτό, ο Νεόφυτος πάσαρε με κεφαλιά στον Λεάντρο, αλλά το σουτ του Βραζιλιάνου απομακρύνθηκε από τον Λαζαρίδη.

ΛΑΜΙΑ  (Γιώργος Βαζάκας): Ρίζος, Ζουλιώτης, Κοντέων, Λεάντρο, Σιλιγαρδάκης, Νεόφυτος, Ενγκουέμ (62′ Τόσκας), Τσαμούρης, Παπαευθυμίου (79′ Καραγιάννης), Νατσιόπουλος (88′ Καραλής), Πίντο.

ΚΙΣΣΑΜΙΚΟΣ (Σπύρος Μπαξεβάνος): Λαζαρίδης, Τσερκέζος, Ποσίνκοβιτς, Πότσι, Βαττής (63′ Λώττας), Γιαννίτσης, Ταραλίδης, Μάντζης (75′ Τσικουδάκης), Τσοντάκης, Σελινιωτάκης, Μάνιας (86′ Σουμπασάκης).

Το πρόγραμμα της 6ης αγωνιστικής

Κυριακή (1/11)

Λαμία – Κισσαμικός 0-0

Κέρκυρα – Πανσερραϊκός 1-0 (49′ Ντουαλά)

Αχαρναϊκός – Αγροτικός Αστέρας 2-0 (60′ Ομπράντοβιτς, 73′ πεν. Παβίσεβιτς)

Εργοτέλης – Πανελευσινιακός 3-1 (25′ Μπουρσέλης, 71′ Μάνος, 79′ Καλέ / 24′ Μπλάνκο)

Παναιγιάλειος – Απόλλων Σμύρνης 0-0

Παναχαϊκή – Ζάκυνθος 0-0

ΑΕΛ – Ολυμπιακός Βόλου (18:00)