Παγκόσμιο Πρωτάθλημα νέων kick boxing: Χρυσό για την 14χρονη Σεμέλη Ζαρμακούπη, ασημένιο για τον Λαμιώτη Αντ. Δροσόπουλο

Τρία νέα παιδιά από την Στερεά Ελλάδα διακρίθηκαν στον αθλητισμό και κέρδισαν διεθνείς διακρίσεις.

Χρυσό μετάλλιο στο kick boxing κέρδισε στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα νέων που διεξήχθη την Παρασκευή στο Δουβλίνο η 14χρονη Σεμέλη Ζαρμακούπη από το Καρπενήσι. Για τη νεαρή αθλήτρια ήταν η πρώτη της συμμετοχή  σε Παγκόσμιο πρωτάθλημα  και  κατάφερε να φτάσει σε δυο τελικούς και να κατακτήσει ένα Χρυσό και με εκπληκτική παρουσία ( πέντε νίκες σε πέντε αγώνες).και ένα Ασημένιο μετάλλιο.

Ο 14χρονος Λαμιώτης αθλητής Αντώνης Δοσόπουλος στην πρώτη του παρουσία σε Παγκόσμιο Πρωτάθλημα kick boxing, στο οποίο συμμετείχαν 50 περίπου χώρες, έφτασε σε έναν τελικό και κατέκτησε το Ασημένιο μετάλλιο, ενώ κατέκτησε επίσης και μια 5η θέση.

Ο Σπύρος Κολοκώτσιος επίσης  από την Ευρυτανία διακρίθηκε στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα και   κατάφερε να μπει στην οκτάδα